صفحه اصلي > متن خبر 
اخبار > هفته عفاف و حجاب ، گرامی باد


  چاپ        ارسال به دوست

هفته عفاف و حجاب ، گرامی باد

حادثه مسجد گوهرشاد در 21 تير سال 1315 در اعتراض به قانون كشف حجاب رخ داد. طرح كشف حجاب و حصر آيت الله سيد حسين قمي از علل اصلي تحصن مردم در اين مسجد بود كه با سخنراني شيخ محمد تقي بهلول آغاز و به در گيري عمال رضاخان با مردم و به خاك و خون كشيدن آنان منجر شد .عبرت­ها و آموزه­هاي برگرفته از اين واقعه، متضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي فاجعه مسجد گوهرشاد و همه شهداي مسير عفاف و پاكدامني است. از اين رو، اين ايام به هفته «عفاف و حجاب» نامگذاري شده است.

 

اين هفته فرصت مناسبي است كه مي تواند در راستاي ترويج فرهنگ عفاف و حجاب و استحكام بنيان خانواده توسط دستگاه­هاي اجرايي و تشكل­هاي مردمي و به منظور مقابله با تهاجم فرهنگي مورد استفاده قرارگيرد. اجراي   برنامه­هاي ترويجي و تبليغي بصورت هماهنگ، هوشمندانه و هنرمندانه با بهره­گيري از توانمندي­ها و بكارگيري رسانه‌هاي نوين در فضاهاي مجازي و محيط‌هاي اجتماعي از اهم فعاليت هاي در اين ايام، خواهد بود.


١٢:٥٨ - 1398/04/18    /    شماره : ١٩٥٤٩    /    تعداد نمایش : ٣٥٠قم بلوار غدیر، روبروی بوستان غدیر دانشگاه پیام نور مرکز قم، صندوق پستی: 1515-37195 دورنگار: 32142110
Copyright © 2009 Qom Payame Noor University. All rights reserved،
طراحی وب سایت شرکت فن آوری اطلاعات آریانیک داده