صفحه اصلی     ارتباط با مسولین   نقشه سایت
تاريخچه و چشم انداز دانشگاه

بسمه تعالي

دانشگاه جامع پیام نور قم در سال 1373 با همکاری جمعی از علما و خیرین قم فعالیت آموزشی خود را در یک ساختمان استیجاری با پنج رشته تحصیلی و 500 نفر دانشجو آغاز نمود.

 

 اعضاء محترم هیأت موسس دانشگاه عبارتند از؛

مرحوم آیت الله دیباجی (رحمت اله علیه)

حضرت آیت الله شرعی (دامت برکاته)

حضرت آیت الله محمدرضا آشتیانی (دامت برکاته)

حضرت حجت الاسلام و المسلمین ایرانی (دامت برکاته)

جناب آقای سلطانی (فرماندار محترم قم در زمان تأسیس دانشگاه)

جناب آقای قاسم حمزه­ای

جناب آقای اصغر عبداللهی

 

از سال 1373 تا سال 1382 ریاست مرکز را حضرت آیت الله حاج شیخ محمدرضا آشتیانی با تلاشهای ارزشمند و مخلصانه عهده­دار بوده و از سال 1382 با انتخاب ایشان به سمت نماینده محترم مردم قم در مجلس شورای اسلامی، سرپرستی دانشگاه به جناب استاد مرحوم آقای فرشباف (رحمه الله علیه) تفویض گردید.

سیر تکاملی دانشگاه بحمدالله با موفقیت استمرار داشته بطوریکه هم اکنون این مرکز با 17 رشته تحصیلی و حدود 7000 دانشجو در دو ساختمان ملکی به مساحت تقریبی 3000 مترمربع شامل کلاسهای درسی، آزمایشگاه­های زبان و رایانه و کارگاه­های مربوطه و بخشهای اداری به ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی می­پردازد.

افزایش تدریجی دانشجویان در رشته­های تحصیلی، دانشگاه پیام نور قم را از جهت فضای مناسب آموزشی و امکانات مربوطه دچار مشکل جدی نموده است. از آنجا که تاسیس دانشگاه پیام نور از سال 1373 با هدف (( دسترسی همگان به آموزش عالی )) بوده است. بر این اساس مسولین محترم داشنگاه و استان اقدام اساسی را در تاسیس یک دانشگاه جامع متناسب با استانداردهای آموزشی و پژوهشی ضروری دانسته و لذا برای افزایش ظرفیت های خدمت رسانی قطعه زمین  خریداری شده در شهرک پردیسان را به متراژ 10 هکتار جهت این منظور مهیا نموده و در نشست مورخه 10/12/84 که با حضور استاندار محترم قم جناب اقای مهندس حاج عباس محتاج و ریاست عالیه دانشگاه پیام نور، جناب آقای دکتر علیرضا علی احمدی رئیس محترم منطقه 10 دانشگاه پیام نور جناب آقای دکتر محمدحسن بیژن زاده و نماینده محترم هیأت موسس حضرت آیت الله آشتیانی، رئیس محترم شورای اسلامی شهر قم جناب آقای عرب برگزار گردید تصمیمات ذیل اتخاذ و طرفین به انجام آن متعهد گردیدند؛

در یک برنامه پنج ساله برنامه ریزی لازم جهت رسیدن به سرانه فضای آموزشی دانشگاه پیام نور قم و اجرای طرح جامع با همکاری استانداری، هیأت موسس و دانشگاه پیام نور صورت پذیرد. پس از تهیه طرح جامع دانشگاه پیام نور توسط دانشگاه، 50% هزینه­های آن از محل اعتبارات استان و 50% مابقی توسط هیأت موسس و دانشگاه تأمین خواهد شد.

پس از تصویب طرح جامع برای شروع طرح، مبلغ پانصد میلیون تومان از محل اعتبارات استان در اولین فرصت تأمین خواهد شد.

 

E-learning)، بخش ارتباطات بین الملل به منظور بهره گیری از ظرفیت ارزشمند مرکز جهانی علوم اسلامی قم، پارک علوم و فناوری، استادسرا، زائرسرا، سلف دانشجویی، ساختمان اداری و امکانات ورزشی و فوق برنامه برای تحصیل شهروندان استان درنظر گرفته شده تا در تحقق فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جهت نهضت نرم­افزاری، تولید علم و فناوری و بویژه اقتدار علمی در عرصه­های داخل و خارج از کشور در جوار کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) موفق گردیم.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 30503
 بازدید امروز : 1054
 کل بازدید : 36765429
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.3750
دانشگاه پیام نور مرکز قم|نقشه سایت|تماس با دانشگاه|راهنمای کاربران سایت
Copyright © 2009 Qom Payame Noor University. All rights reserved .  دانشگاه پیام نور استان قم